Tisková zpráva
Tribute Event 2018

Program Superbrands vyhlásil nejúspěšnější české značky a v rámci 6. ročníku se připojil k oslavám 100 let od založení republiky

27. září 2018, Praha – Letos si Česká republika připomíná 100. výročí od založení Československé republiky. K oslavám se proto připojila i nejuznávanější globální autorita Superbrands, která hodnotí a oceňuje nejlepší obchodní značky ve více než  90 státech světa. V rámci galavečera  Czech Superbrands  2018 Tribute Event konajícího se 26.9. byly vyhlášeny některé nejúspěšnější obchodní i spotřebitelské značky v České republice za rok 2018. Tyto značky se tak zařadily mezi takové velikány, jakými jsou British Airways, Microsoft, The New York Times či Martini. Právo užívat pečeť kvality Superbrands si odneslo 56 obchodních značek, z nichž 38 získalo titul spotřebitelská super značka, Consumer Superbrands, a dalších 18 si odneslo B2B titul – Business Superbrands. Již čtvrtým rokem byla také vyhlášena kategorie SUPERSON – Superbrands Osobnost roku, jež je udělováno na základě nominací odborné poroty Brand Council a návazně o vítězi rozhoduje veřejnost v rámci celorepublikového průzkumu GfK mezi 3000 respondenty. V letošním ročníku se držitelem tohoto titulu stala snowboardistka a alpská lyžařka Ester Ledecká.  Ocenění Honorary Superbrands 2018 pro charitativní značky a nadace získala značka Dobrý Anděl, která pomáhá dětem s vážnými onemocněními, jakými jsou cystická fibróza, nemoc motýlích křídel či onkologická onemocnění a tento titul si v historii českých Superbrands odnesla z galavečera již podruhé.

V České republice je program Czech Superbrands aktivní již 6. rokem a za dobu své existence si vydobil prestižní postavení. I letos vybral ty nejúspěšnější značky z více než milionu registrovaných značek na českém trhu a umožnil jim prostřednictvím PR a mediální kampaně ještě větší vizibilitu a prestiž. Oceněné značky zapojené do programu mohou zároveň využít řady analýz, výzkumů či konzultací od partnerů Czech Superbrands a posílit tak svoje postavení na trhu.

Získat ocenění Superbrands však mohou jen ty nejlepší značky. K tomu slouží nezávislé tříkolové poměřování napříč desítkami kategorií, přičemž důraz je kladen na jejich obchodní výsledky, odborný pohled komise expertů Brand Council nebo v případě spotřebitelských značek i na průzkum mezi spotřebiteli.

V řadách 31členné komise Brand Council zasedají profesionálové z oblastí obchodu, komunikace, marketingu a dalších oborů, aby tak posoudili hodnotu nominovaných značek. Tento rok tak značky hodnotila například Petra Fundová, ředitelka mediálního domu Burda Praha, Jan Wiesner z Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR či Jan Binar, ředitel reklamní agentury McCANN Prague.

V rámci galavečera Czech Superbrands Tribute Event byla pokřtěna již tradiční obsáhlá ročenka Czech Superbrands 2018, která uceleně prezentuje některé oceněné značky za uplynulý rok. Jsou v ní představeny příběhy oceněných značek a partnerů Superbrands, které poukazují na jejich historii, úspěchy, produkty či hodnoty a aktivity společenské odpovědnosti firem.

Přehled oceněných značek na Czech Superbrands Tribute Event 2018 naleznete na webových stránkách www.czechsuperbrands. com.

KONTAKT Szilvia Homok Czech Superbrands +420 228 886 468 szilvia.homok@superbrandsce.com

O programu Superbrands

Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení a uznáním speciální pozice značky na lokálním trhu. Pečeť Superbrands získávají značky s vynikající pověstí – zákazníci si s nimi spojují významné hodnoty a mají k nim osobní vztah. Od svého vzniku ve Velké Británii si projekt získal celosvětové uznání a dnes je cena Superbrands uznávána jako speciální ocenění, které na základě sjednocených kritérií a metod každoročně identifikuje nejlepší z nejlepších značek ve více než 90 státech na 5 kontinentech. Více o programu Superbrands se dozvíte na:

www.czechsuperbrands.com, www.facebook.com/czechsuperbrands

Archiv

Hlavní partneři / Mediální partneři

Copyright © 2024 Superbrands CZ